Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Przypominam o składaniu kartek z propozycjami kandydatów na radnych Rady Parafialnej – termin upływa w dniu 26 listopada br.

2. Jutro (poniedziałek), na godz. 19.00, zapraszam chórzystów oraz osoby chcące śpiewać w chórze parafialnym na próbę do domu parafialnego.

3. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na budowę naszej świątyni. Pragnę poinformować, iż można również ofiary wpłacać na konto naszej parafii. Numer konta jest w ogłoszeniach i na stronie parafialnej.

4. Ofiary zebrane do puszek są przeznaczone na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”, a ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na seminarium duchowne.

5. W najbliższych czasie radni rozniosą do Państwa domów opłatki na stół wigilijny. Jak co roku ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na budowę kościoła. Jednocześnie chcę mocno podkreślić, że ofiary (jak co roku) są dobrowolne i nie są warunkiem otrzymania opłatka.

6. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Zapraszam wszystkich na Msze św. roratnie o godz. 7.00, poprzedzone Godzinkami o 6.30. W niedziele adwentu Msze św. będą bez zmian (7.30, 10.30 i 12.00). Przed ołtarzem ustawimy żłóbek z bożonarodzeniowej szopki, do którego każdy uczestnik Mszy św. roratnie będzie mógł włożyć źdźbło siana – symbol wykonania dobrego uczynku. Na roraty przychodzimy za świecami (roratki).

7. W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP, we wtorek - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji wdzięczną modlitwą obejmujemy wszystkich dbających o piękno muzyki i śpiewu w naszej świątyni, w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, w piątek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

8. W piątek zapraszam do sprzątania następujące rodziny: p. Kontek, p. Zarzyckich, p. Włochów, p. Barczak i p. Gdulę. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z p. kościelnym (telefon: 607 554 131).

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

 

Dni powszednie:

 

od 1 kwietnia do 30 września:


poniedziałek, piątek i sobota - 18.00
wtorek, środa i czwartek - 7.00

od 1 października do 31 marca:


poniedziałek, piątek i sobota - 17.00
wtorek, środa i czwartek - 7.00


Niedziela:
 7.30, 10.30 i 12.00

 

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 


 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej