Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Jutro (poniedziałek), na godz. 19.00, zapraszam chórzystów oraz osoby chcące śpiewać w chórze parafialnym na próbę do domu parafialnego.

2. W piątek wypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to dzień wolny od pracy. Msze św. u nas w kościele będą o godz. 7.30 i 10.30. Po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego chóru parafialnego.

3. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik (zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego) udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 r. (piątek, Narodowe Święto Niepodległości) wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji.

4. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na budowę naszej świątyni. Pragnę poinformować, iż można również ofiary wpłacać na konto naszej parafii. Numer konta jest w ogłoszeniach i na stronie parafialnej.

5. Za tydzień ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na pomoc dla bezdomnych. Jest to akcja Caritas.

6. W tym tygodniu wypadają: w środę – święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, a w sobotę – wspomnienie św. Jozafata.

7. W piątek zapraszam do sprzątania następujące rodziny: p. Paprockich, p. Smolarzów, p. Golów i p. Turowskich. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z p. kościelnym (telefon: 607 554 131).

8. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności Andrzeja Lisisza i Stanisława Budzyńskiego. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…


Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej:
http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.
nr parafialnego konta: 63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

 

Dni powszednie:

 

od 1 kwietnia do 30 września:


poniedziałek, piątek i sobota - 18.00
wtorek, środa i czwartek - 7.00

od 1 października do 31 marca:


poniedziałek, piątek i sobota - 17.00
wtorek, środa i czwartek - 7.00


Niedziela:
 7.30, 10.30 i 12.00

 

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 


 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej