Szanowni Księża,

Zwracamy się z ogromną prośbą o jak najszybsze przekazanie tej wiadomości wśród swoich parafian.

Wszyscy boleśnie przeżywamy wojnę na Ukrainie. Jesteśmy stale skierowani ku naszym braciom ze wschodu. Na bieżąco otrzymujemy informacje, czego najbardziej potrzebują. Dlatego chcemy zorganizować pomoc dla tamtejszych rodzin. Bardzo prosimy, aby osoby pragnące wspomóc naszych braci Ukraińców przygotowały w najbliższych dniach ok. 20 kilogramową paczkę żywnościową, zapakowaną w pudło tekturowe. Niech znajdą się w niej:

•    trwałe, długoterminowe produkty żywnościowe: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, sól, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, owoce / warzywa w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

•    kosmetyki i środki czystości: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci (raczej w rozmiarach 3-4-5), płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

Dołączmy do niej osobisty list zawierający słowa wsparcia i zapewnienia o naszej modlitwie. Tak przygotowane paczki trafią w całości do poszczególnych rodzin na Ukrainie. Najbliższy transport wyruszy już we wtorek 01.03.2022r. Przygotujmy te paczki tak, jak sami chcielibyśmy taką paczkę, w podobnych okolicznościach otrzymać.
Składamy serdeczne podziękowania za waszą otwartość, życzliwość i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Pamiętajmy o nieustannej modlitwie za naszych braci i pokój na świecie.

Gotowe paczki prosimy dostarczać do siedzimy Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Unii Lubelskiej 15. W razie potrzeby prosimy o kontakt z sekretariatem: tel. 81 532 95 71.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej

od 1 kwietnia do 30 września:

od 1 października do 31 marca:

Niedziela:
 7.30, 10.30 i 12.00