Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Serdecznie dziękuję za piękną dekorację kościoła mieszkańcom Majdanu Kozłowieckiego, szczególnie dziękuję Panu Pawłowi Pomorskiemu za ofiarowanie choinek do kościoła.

2. Wizyta duszpasterska rozpocznie się 3 stycznia. Program na pierwszy tydzień jest wydrukowany oraz dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Proszę, aby osoby, które chcą przyjąć księdza wyszły do furtki lub ją otworzyły. Dla rodzin, które z różnych przyczyn, nie będą mogły przyjąć księdza, będzie w kościele Msza św. w intencji mieszkańców połączona ze specjalnym błogosławieństwem.

3. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny. O godz. 12.00 Będzie Msza św. w intencji Rodzin z uroczystym błogosławieństwem.

4. We piątek zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00, podczas której będziemy się modlić za zmarłych w minionym roku kalendarzowym. Osoby, których pogrzeb odbył się poza parafią, proszę zgłosić w zakrystii. Po Mszy św. będzie nabożeństwo z okazji zakończenia roku kalendarzowego.

5. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku, 31 grudnia 2021 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. „Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, zgodnie z kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz uwzględniając normy zawarte w kan. 1245 i 1250 KPK, udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 31 grudnia 2021 r. Jednocześnie usilnie zachęcam wszystkich wiernych, którzy skorzystają z dyspensy do zadośćuczynienia obowiązkowi pokuty w wybranej formie (np. wypełnienie uczynków miłosierdzia, pobożności, jałmużny)”.

6. W sobotę wypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą w porządku niedzielnym. Jest to Uroczystość obowiązująca. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w kościele lub kaplicy uczestniczy w uroczystym odśpiewaniu „Przyjdź Duchu Święty” w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok.

7. W niedzielę, po Mszy św. o godz. 7.30, zmiana tajemnic różańcowych.

8. Do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Łucki-Kolonii: p. Ławeckich, p. Wrotkowskich, p. Szatiło, p. Sowów, p Kuchciaków i p. Krakowiaków. Dzień i godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem (telefon: 693 025 467).

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.
nr parafialnego konta: 63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

 

Dni powszednie:

 

od 1 kwietnia do 30 września:


poniedziałek, piątek i sobota - 18.00
wtorek, środa i czwartek - 7.00

od 1 października do 31 marca:


poniedziałek, piątek i sobota - 17.00
wtorek, środa i czwartek - 7.00


Niedziela:
 7.30, 10.30 i 12.00

 

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 


 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej