Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest ostatnie niedziela roku kościelnego.

2. Jutro (poniedziałek) zapraszam na godz. 18.00 wszystkich chętnych do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Próba będzie w Sali domu parafialnego.

3. Nagrody dla dzieci za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych będą wręczane podczas Mszy św. o godz. 12.00.

4. Zgodnie z apelem polskich biskupów w dniu dzisiejszym zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

5. W najbliższych czasie radni rozniosą do Państwa domów opłatki na stół wigilijny. Jak co roku ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na budowę kościoła. Jednocześnie chcę mocno podkreślić, że ofiary (jak co roku) są dobrowolne i nie są warunkiem otrzymania opłatka.

6. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Zapraszam wszystkich na Msze św. roratnie codziennie o godz. 7.00, poprzedzone Godzinkami o 6.30. W niedziele adwentu Msze św. będą bez zmian (7.30, 10.30 i 12.00). Przed ołtarzem ustawimy żłóbek z bożonarodzeniowej szopki, do którego każdy uczestnik Mszy św. roratnie będzie mógł włożyć źdźbło siana – symbol wykonania dobrego uczynku. Na roraty przychodzimy za świecami (roratki).

7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Seminarium duchowne.

8. W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji wdzięczną modlitwą obejmujemy wszystkich dbających o piękno muzyki i śpiewu w naszej świątyni, w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, w czwartek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

9. Do sprzątania kościoła zapraszam p. Barczaków, Karwatów, p. Kozaków i p. Muzyków. Dzień i godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem (telefon: 693 025 467).

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.
nr parafialnego konta: 63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

 

Dni powszednie:

 

od 1 kwietnia do 30 września:


poniedziałek, piątek i sobota - 18.00
wtorek, środa i czwartek - 7.00

od 1 października do 31 marca:


poniedziałek, piątek i sobota - 17.00
wtorek, środa i czwartek - 7.00


Niedziela:
 7.30, 10.30 i 12.00

 

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 


 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej