Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej także w tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, można otrzymać odpust zupełny za wiernych zmarłych przez cały listopad.

a. Wskazano również, że odpust zupełny związany z 2 listopada, ustanowiony na wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga", może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą albo na sam dzień Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych".

b. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza lub kościoła oraz wypełnienie zwykłych warunków, tj. przystąpienie do komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówienie modlitw "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga" i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez papieża.

c. Ponadto na mocy watykańskiego dekretu osoby starsze, chore i pozostałe, które nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu restrykcji nałożonych przez władze w ich miejscach pobytu, mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnotą wiernych i modlitwy za zmarłych.

2. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.

3. Ofiary zebrane do puszek w dniu dzisiejszym są przeznaczone na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

4. W czwartek wypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to dzień wolny od pracy. Msze św. u nas w kościele będą o godz. 7.30 i 10.30. Po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego zespołu parafialnego.

5. Za tydzień ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na pomoc dla bezdomnych. Jest to akcja Caritas.

6. W tym tygodniu wypadają: we wtorek – święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, w czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, w piątek – wspomnienie św. Jozafata, a w sobotę – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych mm. Polski.

7. Do sprzątania kościoła zapraszam p. Tomaszewskich, p. Rycek, p. Szostak, p. Mazurek i p. Szczepaniaków. Dzień i godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem (telefon: 693 025 467).

8. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności Andrzeja Gontarczyka. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

 

Dni powszednie:

 

od 1 kwietnia do 30 września:


poniedziałek, piątek i sobota - 18.00
wtorek, środa i czwartek - 7.00

od 1 października do 31 marca:


poniedziałek, piątek i sobota - 17.00
wtorek, środa i czwartek - 7.00


Niedziela:
 7.30, 10.30 i 12.00

 

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 


 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej