1. Wczoraj zakończyliśmy nasze Rekolekcje Parafialne. Chcę wyrazić ogromną wdzięczność ks. Michałowi za przeprowadzenie rekolekcji oraz Wam moi drodzy za udział. Dziękuję gorąco wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie oraz przebieg rekolekcji, a szczególnie: Panu Kościelnemu, naszej młodzieży za piękny śpiew i Paniom, które przygotowywały posiłki.
2. Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.
3. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy ofiarowali palmy do wystroju kościoła oraz dla księży.
4. We wtorek o godz. 16.30 będziemy przygotowywali Ciemnice i Grób Pański na Triduum Paschalne. Gdyby ktoś chciał pomóc, to serdecznie zapraszam.
5. Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia – 15 minut przed Mszą św. (w Wielki Piątek przed Drogą Krzyżową).
6. Od czwartku rozpoczyna się Triduum Paschalne, którego program jest następujący:
a) Wielki Czwartek: Msza św. o godz. 18.00, która jest pamiątka Ostatnie Wieczerzy. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który odmówi przed wystawionym Najświętszym Sakramentem strofy Przed tak wielkim Sakramentem…
b) Wielki Piątek: Obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie ma Mszy św. Zapraszam o godz. 17.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po niej rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który podczas uroczystej liturgii będzie pobożnie uczestniczył w adoracji Krzyża.
Po Liturgii będzie czuwanie, które zakończy się o godz. 22.00. Również w Wielką Sobotę od godz. 7.30 do Liturgii Wigilii Paschalnej będzie możliwość adoracji przy Grobie Pańskim. Nie wyznaczam poszczególnych miejscowości, aby każdy mógł w dogodnym dla niego czasie nawiedzić kościół.
c) Wielka Sobota: Poświęcenie pokarmów będzie w następującym porządku;
- o godz. 8.00 – kościół parafialny,
- o godz. 8.20 – Majdan Kozłowiecki,
- o godz. 8.40 – Wandzin,
- o godz. 9.00 – kościół parafialny,
- o godz. 9.20 – Baranówka,
- o godz. 9.40 – Wólka Rokicka,
- o godz. 10.00 – kościół parafialny,
- o godz. 10.30 – kościół parafialny.
Proszę o zabranie ze sobą pojemnika (np. butelki) z wodą, która zostanie poświęcona przed błogosławieństwem pokarmów. Poświęcenie będzie wewnątrz oraz na zewnątrz kościoła z zachowaniem wymogów sanitarnych.
8. Msza Święta Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 od obrzędu poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła (proszę o zabranie świec). Odpust zupełny może uzyskać wierny, który odnowi przyrzeczenia chrzcielne według prawnie zatwierdzonej formuły.
9. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w kościele o godz. 6.00. śpiewem Hymnu Ciebie Boga Wysławiamy i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, po którym będzie Msza św. Nie będzie procesji Rezurekcyjnej. Następne Msze św. będą o godz. 9.00 (Wólka Rokicka), 10.30 i 12.00.
11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na KUL.
12. Do sprzątania kościoła zapraszam p. Piekarczyków, p. Majchrzaków, p. Jaksimów, p. Jusiaków, p. Nowackich i Wysoków. Dzień i godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem (telefon: 693 025 467).