1. Pragnę przypomnieć, że w okresie Wielkiego Postu wszyscy katolicy są zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach i do zachowania postawy pokutnej. Proszę też pamiętać, w miarę możliwości, o dobrych uczynkach, którymi są: modlitwa, post i jałmużna.

2. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwa wielkopostnych:
- Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 17.00, a po niej Msza św. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. W kaplicy w Wólce Rokickiej Droga Krzyżowa będzie o godz. 15.00.
- Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po Mszach św. o godz. 12.00.

3. W okresie Wielkiego Postu możemy zyskać odpust zupełny za:
- odprawienie Drogi Krzyżowej publiczne lub prywatne. Przy prywatnym odprawianiu należy przechodzić od stacji do stacji ważnie erygowanej drogi krzyżowej np. w naszym kościele,
- uczestniczenie w Gorzkich Żalach. (odpust można uzyskać raz na tydzień).

4. Ofiary składane do puszek w dniu dzisiejszym są przeznaczone na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”.

5. W minionym tygodniu Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej Kazimierę Tomasiak. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

6. Do sprzątania kościoła zapraszam: p. Osiaków, p. Szczuchniaków, p. Kopyściów, p. Całków i p. Karpińskich. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Niedziela: 7.30  10.30 i 12.00