Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Zapraszam wszystkich do udziału w rekolekcjach i skorzystania z sakramentu pokuty we wtorek. Taca z wtorku jest przeznaczona dla ks. Rekolekcjonisty.
Spowiedź: w poniedziałek i we wtorek przed każdą Mszą św. i oczywiście w czasie Mszy św. Z uwagi na ograniczenia dotyczące ilości uczestników nabożeństw w kościołach bardzo proszę, aby skorzystać ze spowiedzi i wysłuchać nauki w kościele w poniedziałek lub wtorek, a drugiego dnia nauki wysłuchać online. W ten sposób umożliwimy wszystkim zainteresowanym skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
Program rekolekcji jest wydrukowany i dostępny przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Mając na uwadze ograniczenia, w tym roku będzie więcej Mszy św. Proszę, aby osoby, które już nie pracują zawodowo, wybierały Msze św. o godz. 8.30 i 10.00 (to jest tylko zachęta). O 7.00 i wieczorem zapraszam przede wszystkim pracujących i uczących się. Dzieci na rekolekcje zapraszam razem z rodzicami. Z uwagi na zdalną pracę szkół nie będzie oddzielnych rekolekcji dla dzieci. Wszystkie Msze św. z naszej świątyni są transmitowane w Internecie. Link do transmisji zawsze dostępny na stronie internetowej parafii.

2. Nasi Radni roznieśli już opłatek na stół wigilijny. Jeśli do kogoś radni nie dotarli, to zapraszam po opłatek do zakrystii.

3. Spowiedź i Komunia Św. chorych z okazji Świąt Narodzenia będzie w poniedziałek – 21 grudnia od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

4. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam p. Barwińskich, p. Krupów, p. Mazurków, p. Krawczyków. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).

5. W minionym tygodniu Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej Bernardę Baran. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.
nr parafialnego konta: 63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30  10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej