1. Z powodu panującej epidemii w kościele może być maksymalnie 5 osób (dotyczy osób w kościele i wokół kościoła), dlatego proszę, aby na Nabożeństwa w czasie Triduum Paschalnego przychodziły tylko maksymalnie dwie osoby z rodziny, która zamówiła Mszę św. Pozostałych prosimy o udział we Mszy św. online.

2. Również z tego samego powodu nie będzie dzisiaj poświęcenia palm, w Wielki Czwartek procesji do Ciemnicy i Adoracji, w Wielki Piątek nie będzie adoracji krzyża przez ucałowanie i nocnego czuwania, w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny,woda zostanie poświęcona po ustaniu epidemii, w Niedzielę Wielkanocną nie będzie procesji rezurekcyjnej.

3. Wszystkie Uroczystości Triduum Paschalnego będą transmitowane w Internecie. Dzięki temu będziemy mogli zachować duchową łączność i wspólnie się modlić.

4. W Wielki Czwartek w czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 podziękujemy Bogu za dary Kapłaństwa i Eucharystii.

5. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 17.00 Drogą Krzyżową w kościele. Zakończymy ją natomiast Koronką do Bożego Miłosierdzia (rozpoczynając w ten sposób nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego) i Gorzkimi Żalami. Adoracja zakończy się o godz. 21.00. Po liturgii będzie możliwość spowiedzi. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

6. W Wielką Sobotę Liturgię Wigilii Paschalnej, rozpoczniemy o godz. 20.00.Przez cały dzień (od godz. 7.00) będzie możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Przed Liturgią o 19.40 odprawimy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

7. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. w intencji naszej parafii oraz o ustanie epidemii o godz. 6.00 (bez procesji rezurekcyjnej). Pozostałe Msze św. będą o godz. 9.00 (w Wólce Rokickie); 10.30 i 12.00.

8. W drugi dzień Świąt Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę.

9. Na naszej stronie jest do pobrania obrzęd błogosławieństwa pokarmów podczas śniadania wielkanocnego. Gorąco polecam również stronę: https://swietawdomu.pl/. Znajdziemy tam wiele bardzo cennych informacji, jak przeżyć Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne z rodzinie.

10. Z sakramentu pokuty i pojednania można korzystać codziennie przed każdą Mszy św. Można też umówić się indywidualnie na spowiedź w kościele.

11. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30.

12. Dziękuję wszystkim, którzy korzystają z transmisji naszych Mszy św. w Internecie. Chcę Wam powiedzieć, że to bardzo trudny i smutny dla mnie czas. Szczególnie smutne będą Święta Wielkanocne bez udziału mieszkańców naszej parafii. Mam ogromną nadzieję, że taka sytuacja szybko się skończy. To jednak zależy również od naszego posłuszeństwa zaleceniom władz państwowych oraz odpowiedzialności, która wyraża się między innymi poprzez ograniczenie kontaktówmiędzyludzkich do minimum.