Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Z uwagi na zaistniałą sytuację jestem zmuszony do zmiany harmonogramu odprawiania intencji Mszalnych, za co bardzo przepraszam. Aktualny harmonogram dostępny jest na naszej stronie internetowej.

2. Przeżywamy bardzo trudny czas. W związku z tym zapraszam Wszystkich Wiernych do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30. Państwa proszę o modlitwę w swoich domach. Ja natomiast będę się modlił w kościele. Z uwagi na sytuację w kraju - bez udziału wiernych.

3. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii i obowiązujące w tym zakresie prawo państwowe jesteśmy zobowiązani do dostosowania naszego życia religijnego do zaleceń odpowiednich władz.
Przede wszystkim we Mszy św. może uczestniczyć tylko 5 osób. W związku z tym bardzo proszę, aby na daną Mszę przychodziły przede wszystkim osoby, które zamówiły intencję.

4. Ze względu na epidemię zawieszam również odwiedziny chorych w ich domach (także w I piątek miesiąca). Wyjątek stanowią wezwania do osób konających, znajdujących się w bezpośrednim zagrożeniu życia. Chorzy, którzy nie powinni i nie mogą wychodzić z domu niech wzbudzą w sobie akt żalu doskonałego z prośbą do Miłosierdzia Bożego o odpuszczenie grzechów. Pamiętajmy również, że czas na spowiedź i komunię św. wielkanocną trwa do niedzieli 07. czerwca br. Wszystkich chorych z naszej parafii odwiedzimy po ustaniu pandemii. Jeśli ktoś mimo wszystko chce przystąpić teraz do spowiedzi to proszę dzwonić. Jestem do dyspozycji.

5. Za tydzień nie będzie w kościele zmian tajemnic różańcowych. W ogłoszeniach podam Papieską intencję modlitewną na miesiąc kwiecień.

6. Pragnę przypomnieć, że nasz kościół jest otwarty w dni powszednie od godz. 7.00 do 17.00. Zapraszam codziennie na prywatną modlitwę oraz rozważania Drogi Krzyżowej.

7. Przed rozpoczęciem Mszy św. można skorzystać ze spowiedzi. Prosimy, by ustawiać się do konfesjonału w bezpiecznej odległości. Nie całujemy stuły. W kratkach konfesjonału znajduje się folia, która jest systematycznie dezynfekowana. Jest to okazja do spowiedzi wielkanocnej. Kościół, podobnie jak szpitale i apteki, chce służyć wiernym z miłością i zachowaniem bezpieczeństwa.

8. Msze święte odprawiane są codziennie według znanego porządku. Są również transmitowane w na YouTube (wejście przez stronę parafialną). Po każdej Mszy św., będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem o ustanie epidemii śpiewając Suplikacje.

9. Stan epidemii powoduje też konieczność załatwiania spraw kancelaryjnych telefonicznie. Numer telefonu podany jest na dole strony.

10. Na bieżąco informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii przekazujemy na naszej stronie internetowej.

11. Od 1 kwietnia Msza św. wieczorowa (w dni powszednie) będzie o godz. 18.00.

12. W minionym tygodniu Pan powołał z naszej wspólnoty parafialnej Zofię Turowską. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30  10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej