1. Przeżywamy bardzo trudny czas. W związku z tym zapraszam Wszystkich Wiernych do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30. Państwa proszę o modlitwę w swoich domach. Ja natomiast będę się modlił w kościele. Z uwagi na sytuację w kraju - bez udziału wiernych.

2. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii i obowiązujące w tym zakresie prawo państwowe jesteśmy zobowiązani do dostosowania naszego życia religijnego do zaleceń odpowiednich władz.
W kościele może przebywać jednocześnie nie więcej niż 50 osób. Będziemy tego skrupulatnie przestrzegać. Bardzo prosimy, by w najbliższe dni na Msze święte przychodziły przede wszystkim osoby, które daną Mszę "zamówiły".

3. Z uwagi na stan epidemii w Polsce nie będzie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Informacje dotyczące intencji zamówionych na czas rekolekcji podam w przyszłą niedzielę. Bardzo proszę o wyrozumiałość.

4. W środę wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskie. Msze św. Będą o godz. 7.00 i 17.00. Nie będzie wspólnego podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam do indywidualnego podjęcia adopcji. Szczegóły o DADP można znaleźć na stronie: https://www.duchowaadopcja.info/.

5. Pracujemy nad tym, aby od najbliższej niedzieli z naszego kościoła była transmisja Mszy św. i nabożeństw. Link do transmisji będzie na naszej stronie internetowej.

6. Nasz kościół jest otwarty w dni powszednie od godz. 7.00 do 17.00. Zapraszam codziennie na prywatną modlitwę oraz rozważania Drogi Krzyżowej.

7. Przed rozpoczęciem Mszy św. można skorzystać ze spowiedzi. Prosimy, by ustawiać się do konfesjonału w bezpiecznej odległości. Nie całujemy stuły. W kratkach konfesjonału znajduje się folia, która jest systematycznie dezynfekowana. Jest to okazja do spowiedzi wielkanocnej. Kościół, podobnie jak szpitale i apteki, chce służyć wiernym z miłością i zachowaniem bezpieczeństwa.

8. Msze święte odprawiane są codziennie według znanego porządku. Po każdej Mszy św., będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem o ustanie epidemii śpiewając Suplikacje.

9. Stan epidemii powoduje też konieczność załatwiania spraw kancelaryjnych telefonicznie. Numer telefonu podany jest na dole strony.

10. Na bieżąco informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii przekazujemy na naszej stronie internetowej.

11. Do sprzątania kościoła zapraszam p. Granatów, p. Szabelskich, p. Jabłońskich i p. Gąsiorów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z ks. proboszczem dzień wcześniej (telefon: 601414130).