Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Przeżywamy bardzo trudny czas. W związku z tym zapraszam Wszystkich Wiernych do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30. Państwa proszę o modlitwę w swoich domach. Ja natomiast będę się modlił w kościele. Z uwagi na sytuację w kraju - bez udziału wiernych.

2. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii i obowiązujące w tym zakresie prawo państwowe jesteśmy zobowiązani do dostosowania naszego życia religijnego do zaleceń odpowiednich władz.
W kościele może przebywać jednocześnie nie więcej niż 50 osób. Będziemy tego skrupulatnie przestrzegać. Bardzo prosimy, by w najbliższe dni na Msze święte przychodziły przede wszystkim osoby, które daną Mszę "zamówiły".

3. Z uwagi na stan epidemii w Polsce nie będzie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Informacje dotyczące intencji zamówionych na czas rekolekcji podam w przyszłą niedzielę. Bardzo proszę o wyrozumiałość.

4. W środę wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskie. Msze św. Będą o godz. 7.00 i 17.00. Nie będzie wspólnego podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam do indywidualnego podjęcia adopcji. Szczegóły o DADP można znaleźć na stronie: https://www.duchowaadopcja.info/.

5. Pracujemy nad tym, aby od najbliższej niedzieli z naszego kościoła była transmisja Mszy św. i nabożeństw. Link do transmisji będzie na naszej stronie internetowej.

6. Nasz kościół jest otwarty w dni powszednie od godz. 7.00 do 17.00. Zapraszam codziennie na prywatną modlitwę oraz rozważania Drogi Krzyżowej.

7. Przed rozpoczęciem Mszy św. można skorzystać ze spowiedzi. Prosimy, by ustawiać się do konfesjonału w bezpiecznej odległości. Nie całujemy stuły. W kratkach konfesjonału znajduje się folia, która jest systematycznie dezynfekowana. Jest to okazja do spowiedzi wielkanocnej. Kościół, podobnie jak szpitale i apteki, chce służyć wiernym z miłością i zachowaniem bezpieczeństwa.

8. Msze święte odprawiane są codziennie według znanego porządku. Po każdej Mszy św., będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem o ustanie epidemii śpiewając Suplikacje.

9. Stan epidemii powoduje też konieczność załatwiania spraw kancelaryjnych telefonicznie. Numer telefonu podany jest na dole strony.

10. Na bieżąco informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii przekazujemy na naszej stronie internetowej.

11. Do sprzątania kościoła zapraszam p. Granatów, p. Szabelskich, p. Jabłońskich i p. Gąsiorów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z ks. proboszczem dzień wcześniej (telefon: 601414130).

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30  10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej