1. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, a więc najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św., z obrzędem posypania głów popiołem, będą w kościele parafialnym o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicy o godz. 15.30.
Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły - ilościowy i jakościowy, czyli maksymalnie trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Nie wolno w tym dniu spożywać żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego z wyjątkiem ryb.

2. W okresie Wielkiego Postu wszyscy katolicy są zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach i do zachowania postawy pokutnej. Proszę też pamiętać, w miarę możliwości, o dobrych uczynkach, którymi są; modlitwa, post i jałmużna.

3. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwa wielkopostnych:
- Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 17.00, a po niej Msza św. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. W kaplicy w Wólce Rokickiej Droga Krzyżowa będzie o godz. 15.00.
- Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po Mszach św. o godz. 12.00.
- W Wandzinie Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.
- Gorzkie Żale w Trzcińcu będą w niedziele o godz. 15.00.

4. W okresie Wielkiego Postu możemy zyskać odpust zupełny za:
- odprawienie Drogi Krzyżowej publiczne lub prywatne. Przy prywatnym odprawianiu należy przechodzić od stacji do stacji ważnie erygowanej drogi krzyżowej np. w naszym kościele,
- uczestniczenie w Gorzkich Żalach. (odpust można uzyskać raz na tydzień).

5. Chcemy, aby w naszej parafii zaczął funkcjonować chór parafialny. W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych (Panie i Panów) na spotkanie organizacyjne, które będzie w piątek po Mszy św. wieczorowej.

6. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.00, będzie spotkanie młodszej scholii. Zapraszam również chętnych do śpiewania.

7. Do sprzątania kościoła zapraszam p. Smarz, p. Jeż, p. Budzyńskich i p. Dadej. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).

8. Przy wyjściu są wyłożone informacje o procesie dotyczącym nieważności małżeństwa kanonicznego. Poniżej podaje również link do pliku ze strony Archidiecezji Lubelskiej: http://pliki.diecezja.lublin.pl/strona/informacja_sad_17.pdf

9. W minionym tygodniu Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Alinę Ziemichód. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…