Ogłoszenia parafialne (28 września 2015 r.) XXVI Niedziela Zwykła

1.Zapraszam dzieci, które chcą śpiewać w scholi na próbę w piątek o godz. 16.30. W poniedziałek o godz. 18.00 – zbiórka lektorów, a w piątek o godz. 17.00 zbiórka ministrantów młodszych. Zapraszam.

2.W dniu dzisiejszym ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na nasze seminarium duchowne.

3.Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 12.00, będzie poświęcenie różańców dla uczniów klas III, a po Mszy św. spotkanie dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

4.W dniach 10-11 października organizujemy pielgrzymkę śladami błogosławionego Alfonsa Marii Mazurka, naszego rodaka. W programie wizyta w Centrum św. Jana Pała II w Łagiewnikach, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w Wadowicach (miejsce pochówku bł. Alfonsa oraz muzeum ś. Jana Pawła II) i Czerna (klasztor Oo. Karmelitów, gdzie mieszkał bł. Alfons). Wyjazd o godz. 4.00, koszt – 160 zł. Cena obejmuje przejazd autokarem, obiadokolację (pierwszego dnia), śniadanie, nocleg, bilety wstępu i opiekę przewodników w odwiedzanych miejscach. Zapisy w zakrystii (do ubezpieczenia niezbędny jest PESEL).

5.„Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia” – św. Jan Paweł II. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy 28 września 2015 r. o godz. 15.00 na rogach ulic naszych miast, w rocznice beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Modlimy się za nasze miejscowości i mieszkańców oraz o miłosierdzie dla świata całego. Jest to również świadectwo naszej wiary. W związku z tym zapraszam jutro na godz. 15.00 do modlitwy w czterech miejscach naszej parafii: Łucka Kolonia (skrzyżowanie drogi krajowej z drogą na Łęczną),  Trzciniec (również przy skrzyżowaniu), Wólka Rokicka (przy kaplicy) i Wandzin (przy szkole).

6.Od października Msze św. będą codziennie o godz. 17.00. Po Mszy św. będziemy modlić się na różańcu. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Dzieci będą otrzymywać obrazki za uczestnictwo w nabożeństwach. Zachęcam również do modlitwy różańcowej w poszczególnych wioskach.

7.W piątek wypada I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i różaniec.

8.W sobotę wypada I sobota października. Po Mszy św. wieczorowej odbędzie się nabożeństwo do Matki Bożej i adoracja Najświętszego Sakramentu.

9.Najbliższa niedziela, to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

10.W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, we torek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę – wspomnienie św. Hieronima, w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

11.W sobotę do sprzątania zapraszam pozostałych mieszkańców Wandzina.