Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1.    Wczoraj zakończyliśmy nasze Rekolekcje Parafialne. Chcę wyrazić ogromną wdzięczność O. Andrzejowi za przeprowadzenie rekolekcji oraz Wam moi drodzy za liczny w nich udział. Dziękuję gorąco wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie oraz przebieg rekolekcji, a szczególnie: Panu Kościelnemu, naszej młodzieży za piękny śpiew i Pani, która przygotowywała posiłki.

2. 
   Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Sumę parafialną rozpoczniemy od poświęcenia palm przed kościołem.

3.
    Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy ofiarowali palmy do wystroju kościoła i dla księży.

4.
    W poniedziałek zapraszam chętnych na godz. 18.30 do przygotowania Grobu i Ciemnicy. Swoje zaproszenie kieruję nie tylko do młodzieży, ale również do osób dorosłych (Pań i Panów).

5. 
   Zapraszam gorąco Ochotniczą Straż Pożarną z Wólki Rokickiej i Trzcińca do czuwania przy Grobie Pana Jezusa oraz do pomocy przy Procesji Rezurekcyjnej. Czuwanie rozpocznie Ochotnicza Straż Pożarna z Wólki Rokickiej (po Nabożeństwie Wielkiego Piątku do 7.00 w Wielką Sobotę), a następnie z Trzcińca (do liturgii Wigilii Paschalnej).

6. 
   Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia – 15 minut przed Mszą św. (w Wielki Piątek przed Drogą Krzyżową).

7. 
   Od czwartku rozpoczyna się Triduum Paschalne, którego program jest następujący:

a)    Wielki Czwartek: Msza św. o godz. 18.00, która jest pamiątka Ostatnie Wieczerzy. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który odmówi przed wystawionym Najświętszym Sakramentem strofy Przed tak wielkim Sakramentem…

b)    Wielki Piątek: Obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie ma Mszy św. Zapraszam o godz. 17.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po niej rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który podczas uroczystej liturgii będzie pobożnie uczestniczył w adoracji Krzyża.    

Po Liturgii będzie czuwanie, które zakończy się w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Porządek czuwania jest następujący:
-    do godz. 24.00 – młodzież z całej parafii,
-    od 24.00 do 2.00 – Wólka Rokicka Kolonia,
-    od 2.00 do 4.00 – Wólka Rokicka,
-    od 4.00 do 6.00 – Wandzin,
-    0d 6.00 do 8.00 – Łucka Kolonia,
-    od 8.00 do 10.00 – adoracja indywidualna,
-    od 10.00 do 12.00 – Majdan Kozłowiecki,
-    od 12.00 do 14.00 – Baranówka,
-    od 14.00 do 16.00 – Trzciniec (od drogi krajowej w kierunku wiaduktu)
-    od 16.00 do godz. 18.00 – Trzciniec (od Baranówki do drogi krajowej),
-    od 18.00 – 19.00 – Łucka,
-    od 19.00 do 20.00 – adoracja indywidualna.
-    OSP z Wólki Rokickiej i Trzcińca przez całą dobę.

c)     Wielka Sobota: Poświęcenie pokarmów będzie w następującym porządku;
-    o godz. 8.00 – kościół parafialny,
-    o godz. 8.20 – Majdan Kozłowiecki,
-    o godz. 8.40 – Wandzin,
-    o godz. 9.00 – kościół parafialny,
-    o godz. 9.20 – Baranówka,
-    o godz. 9.40 – Wólka Rokicka,
-    o godz. 10.00 – kościół parafialny.

8. 
   Msza Święta Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 od obrzędu poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła (proszę o zabranie świec).  Odpust zupełny może uzyskać wierny, który odnowi przyrzeczenia chrzcielne według prawnie zatwierdzonej formuły.

9.  
 Tradycyjnie pragniemy przygotować też paczki dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. W związku z tym proszę o przynoszenie produktów żywnościowych w Wielki Czwartek i Piątek oraz podczas poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. „Bóg zapłać” za życzliwość.

10.
    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 6.00. Zapraszam do udziału w procesji strażaków w mundurach. Następne Msze św. będą o godz. 9.00 (Wólka Rokicka), 10.30 i 12.00.

11. 
   W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na KUL.

12.
    W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła następujące rodziny: p. Najdów, p. Podleśnych, p. Grzechników, p. Kubertów i p. Białków. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

13. 
   W minionym tygodniu Bóg powołał z naszej parafialnej wspólnoty Józefa Granata. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła    
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom
i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie
o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, wtorek, środa,
czwartek,
piątek i sobota - 18.00

 

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej