Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Nasze parafialne rekolekcje rozpoczną się 11 kwietnia (czwartek). Program jest dostępny przy ogłoszeniach oraz na nasze stronie internetowej. Bardzo proszę o modlitwę w intencji o. Rekolekcjonisty, rekolekcji, a także zapraszam do udziału w rekolekcjach.

2. W czasie rekolekcji będzie można nabywać Paschaliki (świece), których będziemy używali w Wigilie Paschalną oraz chlebki dobroci. Jest to akcja organizowana przez Caritas. Dochód przeznaczamy a pomoc dla potrzebujących.

3. Przyszłą niedziela, to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Sumę parafialną rozpoczniemy od poświęcenia palm przed kościołem.

4. Zapraszam osoby wykonujące palmy do współpracy przy dekoracji kościoła na Niedzielę Palmową. Palmy można przynosić w czasie rekolekcji. Będziemy ogromnie wdzięczni za pomoc.

5. W Niedzielę Palmową w naszej parafii będzie miała miejsce Akcja „Pola Nadziei”. W ramach tej akcji młodzież będzie zbierać ofiary na Hospicjum św. Anny. Ks. Andrzej Juźko zwraca się do nas w oddzielnym apelu, który jest wydrukowany przy ogłoszeniach. Bardzo gorąco zachęcam do włączenia się w tę akcję.

6. Zbliżają się Święta Wielkanoce. W związku z tym zapraszam wszystkich, którzy chcą się zaangażować w przygotowanie tych uroczystości (uporządkowanie i dekoracje w naszej świątyni oraz czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego). Szczegółowe informacje podam w przyszłą niedzielę.

7. Już dzisiaj zapraszam Ochotniczą Straż Pożarną z Wólki Rokickiej i Trzcińca do czuwania przy Grobie Pana Jezusa oraz do pomocy przy Procesji Rezurekcyjnej. Czuwanie rozpocznie Ochotnicza Straż Pożarna z Wólki Rokickiej (po Nabożeństwie Wielkiego Piątku do 7.00 w Wielką Sobotę), a następnie z Trzcińca (do liturgii Wigilii Paschalnej).

8. Do sprzątania kościoła zapraszam p. Majchrzaków, p. Wójcików, p. Sytów i p. Gziutów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).

Zapowiedzi przedślubne:

1. Adrian Rudziński, kawaler z Lubartowa, par. pw. MBNP i Katarzyna Zdzienicka, panna z par. tut. Zapowiedź II.

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, wtorek, środa,
czwartek,
piątek i sobota - 18.00

 

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej