Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Jutro wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; Msze św. będą o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 17.00 będziemy mieli możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Jest to osobista modlitwa jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Informacje o duchowej adopcji można znaleźć na stronie: http://www.duchowa-adopcja.pl/. Deklarację można otrzymać przy wyjściu z kościoła. Proszę o ich wypełnienie i przyniesienie jutro na Mszę św. wieczorową. Osoby podejmujące duchową adopcję proszę o zabranie ze sobą świec.

2. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 29 marca 2019. Przed wyruszeniem na trasy zapraszamy na Mszę św. w Kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła przy ul. Bernardyńskiej o godz. 19:00. W tym roku będzie też dostępna nowa trasa brązowa Bł. o. Józefa Mazurka z Lublina do Bazyliki św. Anny w Lubartowie licząca ok 37 km. Szczegóły są dostępne pod adresem: https://www.edk.lublin.pl/.

3. Przed nami kolejny rok prac przy naszej świątyni parafialnej. W tym roku planujemy montaż okien i prace wewnątrz kościoła. W związku z tym będą też zbiórki na ten cel. Tak, jak w ubiegłym roku będą one raz na kwartał. Pragnę jeszcze raz mocno podkreślić, że są one dobrowolne. Ofiary będą zbierali Radni Rady Parafialnej, którzy zgodnie z przepisami RODO, są do tego upoważnieni. Dane dotyczące ofiar i Państwa rodzin są oczywiście objęte tajemnicą. Uprzejmie proszę o życzliwe potraktowanie Radnych.

4. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwa wielkopostnych:
- Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 17.00, a po niej Msza św. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. W kaplicy w Wólce Rokickiej Droga Krzyżowa będzie o godz. 15.00.
- Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po Mszach św. o godz. 12.00.
- W Wandzinie Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.
- Gorzkie Żale w Trzcińcu będą w niedziele o godz. 15.00.

5. Do sprzątania kościoła zapraszam p. Baturo, p. Reszków, p. Woźniaków, p. Dobrzyńskich i p. Jusiaków. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).


Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, wtorek, środa,
czwartek,
piątek i sobota - 18.00

 

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej