1. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, a więc najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św., z obrzędem posypania głów popiołem, będą w kościele parafialnym o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicy o godz. 15.30.
Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły - ilościowy i jakościowy, czyli maksymalnie trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Nie wolno w tym dniu spożywać żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego z wyjątkiem ryb.

2. W okresie Wielkiego Postu wszyscy katolicy są zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach i do zachowania postawy pokutnej. Proszę też pamiętać, w miarę możliwości, o dobrych uczynkach, którymi są; modlitwa, post i jałmużna.

3. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwa wielkopostnych:
- Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 17.00, a po niej Msza św. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. W kaplicy w Wólce Rokickiej Droga Krzyżowa będzie o godz. 15.00.
- Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po Mszach św. o godz. 12.00.
- W Wandzinie Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.
- Gorzkie Żale w Trzcińcu będą w niedziele o godz. 15.00.

4. W okresie Wielkiego Postu możemy zyskać odpust zupełny za:
- Odprawienie Drogi Krzyżowej publiczne lub prywatne. Przy prywatnym odprawianiu należy przechodzić od stacji do stacji ważnie erygowanej drogi krzyżowej np. w naszym kościele.
- Uczestniczenie w Gorzkich Żalach.

5. Dzisiaj ofiary składane na tacę są przeznaczone na nasze seminarium duchowne.

6. W zakrystii są przygotowane wniosek o legalizację pozyskanego drewna (chodzi o zadeklarowane dębu do kościoła). Zapraszam po odbiór.

7. Do sprzątania kościoła zapraszam p. Bujakowskich, p. Zarzycką, p. Serewów, p. Powałków i p. Zieleńczuków. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).