Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Dzisiaj taca jest przeznaczona na nasze seminarium duchowne.

2. Ofiary zebrane do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczone są na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

3. Zapraszam dzieci, które chcą uczestniczyć w Wigilijnym Koncercie Kolęd na próbę w piątek o godz. 17.00. W piątek, o godz. 17.00 – zbiórka lektorów, a we wtorek o godz. 16.00 - zbiórka ministrantów młodszych. Zapraszam.

4. Rozpoczął się Adwent. Zapraszam wszystkich na Msze św. roratnie codziennie o godz. 7.00. W niedziele adwentu Msze św. będą bez zmian (7.30, 10.30 i 12.00). Przed ołtarzem ustawimy żłóbek z bożonarodzeniowej szopki, do którego każdy uczestnik Mszy św. roratnie będzie mógł włożyć źdźbło siana – symbol wykonania dobrego uczynku. Ufam, że do Świąt żłóbek będzie pełen siana. Na roraty przychodzimy za świecami (roratki). Świece można nabyć w przedsionku kościoła. Pragnę poinformować, że zgodnie z indultem Kongregacji Obrzędów nie wolno celebrować Mszy św. roratniej w niedziele i uroczystości.

5. W piątek wypada I piątek miesiąca. Msze św. będą o godz. 7.00 i 17.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą.

6. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 7.00 i 17.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu (16 grudnia). Program podam za tydzień.

8. W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, we wtorek – wspomnienie dowolne św. Barbary, w piątek – wspomnienie św. Anbrożego, a w sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP..

9. Na sobotę do sprzątania naszej świątyni zapraszam następujące rodziny:
p. Jankowskich, p. Ziemichodów, p. Szczepaniaków, p. Foltynów i p. Siergiejów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, wtorek, środa,
czwartek,
piątek i sobota - 18.00

 

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej