Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego dnia są słowa psalmu: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7). Decyzją Arcybiskupa Lubelskiego, ks. Stanisława Budzika, przeprowadzona jest zbiórka do puszek na dzieła służące ubogim prowadzone przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w tym ukończenie łaźni dla bezdomnych.

Apel ks. Wiesława Kosickiego, dyrektora lubelskiej Caritas:
Zwracam się do Państwa z apelem o pomoc w ukończeniu budowy Dziennego Ośrodka dla Bezdomnych w Lublinie, gdzie będzie znajdowała się łaźnia i świetlica, a także punkt opatrunku ran, wymiany odzieży i usług fryzjerskich dla osób bezdomnych.
Bardzo zależy mi, żeby bezdomni mogli otrzymać takie wsparcie przed dużymi mrozami. Do tej pory remont pomieszczeń pochłonął 100.000 zł. Niestety okazało się, że wciąż brakuje około 50.000 zł co związane jest z koniecznością wymiany pieca, wyposażeniem w umywalki, prysznice, baterie, ścianki oddzielające i wykończeniem świetlicy.
To dla nas ogromne wyzwanie, ale dzięki Wolontariuszom i Darczyńcom możemy każdego dnia realizować postawione sobie zadanie. Liczę, że dołączą Państwo do drużyny Caritas i razem będziemy walczyć o godność drugiego człowieka. Wychodząc z kościoła można złożyć datek do puszki lub bezpośrednio przelać pieniądze na konto Caritas, które znajduje się na stronie www.lublin.caritas.pl.

2. W tym tygodniu wypadają: we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, w środę –Ofiarowanie NMP wspomnienie, w czwartek – wspomnienie św. Cecylii, a w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Tow.

3. Na sobotę do sprzątania naszej świątyni zapraszam następujące rodziny: p. Bickich, p. Jędrzejewskich, p. Smyków, p. Saganów i p. Majchrzaków. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).

Zapowiedzi przedślubne:
1. Bartłomiej Stefańczak, kawaler z Lublina, par. pw. Dobrego Pasterza i Daria Sagan, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Informacje dostępne są również na naszej stronie parafialnej: http://www.parafialucka.pl/
Numer telefonu do ks. proboszcza: 601 414 130.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, wtorek, środa,
czwartek,
piątek i sobota - 18.00

 

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

Ekstremalna Droga Krzyżowa              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej