1. Odpust za wiernych zmarłych: Odpustu zupełnego, który może zostać ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu, udziela się wiernemu, który:

- w poszczególnych dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych;

- w dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych (lub, za zgodą ordynariusza, w niedzielę poprzedzającą lub następującą albo w uroczystość Wszystkich Świętych) nawiedzi pobożnie kościół lub kaplicę i odmówi tam Oj¬cze nasz i Wierzę w Boga.

2.
Dzisiaj, po Mszy o godz. 7.30, będzie zmiana tajemnic różańcowych.

3.
W tym roku będzie zmiana porządku odprawiania nabożeństw za zmarłych: modlitwa będzie się rozpoczynała o godz. 18.00 różańcem, po którym będzie Msza św. za zmarłych polecanych w tym dniu w wypominkach. Z uwagi na to, że w niedzielę mamy więcej Mszy świętych, nie ma fizycznej możliwości, aby po każdej z nich odprawiać nabożeństwo.

4.
Ofiary zebrane do puszek w dniu dzisiejszym sa przeznaczone na pomoc Kościołowi w potrzebie. Bóg zapłać.

5.
W tym tygodniu wypadają: w piątek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto), a w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża.

6.
Serdecznie dziękuję mieszkańcom Wandzina za sprzątanie naszej świątyni. Na sobotę zapraszam następujące rodziny z Trzcińca: p. Barszczyków, p. Szlachtów, p. Pasków, p. Krasińskich, p. Skowronków i p. Bartosiaków. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

ŚDM 2016