1. Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na misje, a ofiary składane do puszek są przeznaczone na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”. „Bóg zapłać” za ofiary.

2. Jutro wypada wspomnienie św. Jana Pawła II i rocznica ingresu Ks. Abpa Stanisława Budzika do naszej archikatedry. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Arcybiskupie.

3. We wtorek o godz. 16.00 - zbiórka ministrantów młodszych. Zapraszam również kandydatów, a w piątek o godz. 18.00 próba młodszej scholii (czekamy na nowych śpiewających).

4. Serdecznie dziękuję za bezimienną ofiarę na budowę kościoła w wysokości 200 zł.

5. Podczas październikowego Synodu Biskupów w Rzymie młodzi naszej Archidiecezji towarzyszą obradującym Pasterzom swoją modlitwą gromadząc się na adoracji i czuwaniach w kolejnych kościołach Lubelszczyzny. Modlitewna sztafeta rozpoczęła się 3 października 2018 r. w archikatedrze lubelskiej, a zakończy 28 października br. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. 27 października czuwanie będzie w bazylice św. Anny w Lubartowie od godz. 19 do 20 dla młodzieży naszego dekanatu. Serdecznie zapraszam.

6. W tym roku będzie zmiana porządku odprawiania nabożeństw za zmarłych: modlitwa będzie się rozpoczynała o godz. 18.00 różańcem, po którym będzie Msza św. za zmarłych polecanych w tym dniu w wypominkach. Z uwagi na to, że w niedzielę mamy więcej Mszy świętych, nie ma fizycznej możliwości, aby po każdej z nich odprawiać nabożeństwo.

7. W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II.

8. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam p. Łukasiewiczów, p. Kutników, p. Mańko i p. Szczuchniaków. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Grzegorzem dzień wcześniej (telefon: 693 025 467).

ŚDM 2016