Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Nasz kościół jest otwarty w piątki o godz. 15.00, aby każdy mógł w Godzinie Miłosierdzia odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Zapraszam dzieci, które chcą śpiewać w scholii, na próbę we wtorki o godz. 17.00. W piątek, po Mszy św. o godz. 17.00 – zbiórka lektorów, a we wtorek o godz. 16.00 - zbiórka ministrantów młodszych. Zapraszam.

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będzie wręczenie nagród za systematyczny udział dzieci w nabożeństwa różańcowych.

4. Serdecznie dziękuję Panom, którzy pracowali wczoraj przy kościele. Bardzo się cieszę za ogromne zaangażowanie i życzliwość.

5. Serdecznie dziękuję za bezimienną ofiarę na budowę kościoła w kwocie 500 zł.

6. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Zapraszam wszystkich na Msze św. roratnie codziennie o godz. 7.00. W niedziele adwentu Msze św. będą również o godz. 7.00 Przed ołtarzem ustawimy żłóbek z bożonarodzeniowej szopki, do którego każdy uczestnik Mszy św. roratnie będzie mógł włożyć źdźbło siana – symbol wykonania dobrego uczynku. Ufam, że do Świąt żłóbek będzie pełen siana. Na roraty przychodzimy za świecami (roratki). Świece można nabyć w przedsionku kościoła. W okresie adwentu w niedzielę będzie również Msza św. o godz. 9.00.

7. W przedsionku kościoła są do nabycia świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

8. Przy wyjściu z kościoła można wziąć kartę z nazwiskami osób, które zostały zgłoszone jako kandydaci na radnych. Proszę o zaznaczenie do trzech propozycji radnych z każdej miejscowości i przyniesienie kart za tydzień.

9. Dzisiaj wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Odpust zupełny można uzyskać po odmówieniu publicznym aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

10. Za tydzień taca będzie przeznaczona na nasze seminarium duchowne.

11. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca – Msza św. o godz. 17.00. Pól godziny przed Mszą będzie okazja do spowiedzi.

12. W sobotę – I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie nabożeństwo do Matki Bożej i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

13. W tym tygodniu wypadają: w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła.

14. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła p. Karwatów (Annę i Stanisława), p. Karwatów (Dorotę i Tomasza), p. Baranów, p. Stasiaków i p. Cabanów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

ŚDM 2016              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej