Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Nasz kościół jest otwarty w piątki o godz. 15.00, aby każdy mógł w Godzinie Miłosierdzia odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2.
Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będą odprawiane w soboty i niedziele.  W niedziele po Mszach św. o godz. 8.00 i o godz. 12.00, a w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00. Wypominki w Wólce Rokickiej będą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

3.
Zapraszam dzieci, które chcą śpiewać w scholii, na próbę we wtorki o godz. 17.00. W piątek, po Mszy św. o godz. 17.00 – zbiórka lektorów, a we wtorek o godz. 16.00 - zbiórka ministrantów młodszych. Zapraszam.

4.
W sobotę planujemy rozbieranie rusztowań w kościele i ustawianie na zewnątrz. Pomoc Panów przyspieszy zdecydowanie prace i obniży koszty. W związku z tym bardzo proszą, aby odpowiedzieć pozytywnie na apel i wesprzeć nas w pracy. Potrzeba przynajmniej 20 Panów. Starałem się nie angażować zbytnia mieszkańców przy budowie, ale teraz naprawdę potrzebna jest pomoc, aby przed zimą wykonać dach.

5.
Uprzejmie proszę o napisanie na kartkach swoich propozycji na kandydatów do Rady Parafialnej i przyniesienie ich do kościoła (można wrzucić na tacę) do 19 listopada.

6.
W tym tygodniu wypadają: w poniedziałek – wspomnienie Pierwszych Męczenników Polski, w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, a w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

7.
W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła p. Urbanów, p. Dobrzyńskich, p. Jeżewskich i p. Daniłów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

ŚDM 2016              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej