Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Nasz kościół jest otwarty w piątki o godz. 15.00, aby każdy mógł w Godzinie Miłosierdzia odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będą odprawiane w następującym porządku: na cmentarzu parafialnym w Lubartowie o godz. 12.00, a na cmentarzu komunalnym o godz. 10.00.

3. Odpust za wiernych zmarłych: Odpustu zupełnego, który może zostać ofiarowany wy¬łącznie za dusze w czyśćcu, udziela się wiernemu, który:
- w poszczególnych dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych;
- w dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych (lub, za zgodą ordynariusza, w niedzielę poprzedzającą lub następującą albo w uroczystość Wszystkich Świętych) nawiedzi pobożnie kościół lub kaplicę i odmówi tam Oj¬cze nasz i Wierzę w Boga.

4. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będą odprawiane w soboty i niedziele. W niedziele po Mszach św. o godz. 8.00 i o godz. 12.00, a w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00. Wypominki w Wólce Rokickiej będą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

5. W piątek wypada I Piątek miesiąca. Msza św. w Wólce Rokickiej o godz. 15.30, a w kościele parafialnym o godz. 17.00. Spowiedź pół godz. przed Mszą św.

6. W sobotę, po Mszy św. Nabożeństwo wypominkowe będzie połączone z modlitwami z I soboty miesiąca.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 8.00, będzie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Zapraszam dzieci, które chcą śpiewać w scholii, na próbę we wtorki, po Mszy św. o godz. 17.00. W piątek, po Mszy św. o godz. 17.00 – zbiórka lektorów, a we wtorek o godz. 16.00 - zbiórka ministrantów młodszych. Zapraszam.

9. „Bóg zapłać” za bezimienną ofiarę na budowę kościoła z Baranówki w kwocie 500 zł.

10. W tym roku kończy się kadencja Rady Parafialnej. Już teraz serdecznie dziękuję naszym Radnych o ogromny trud i poświęcenie. Uprzejmie proszę o napisanie na kartkach swoich propozycji na kandydatów do Rady Parafialnej i przyniesienie ich do kościoła (można wrzucić na tacę) do 12 listopada.

11. W tym tygodniu wypadają: w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, a w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza.

12. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła p. Ptaszyńskich, p. Dudziaków, p. Tomasiaków i p. Pożarowszczyków. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

ŚDM 2016              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej