Witamy na stronie parafii

 

Modlitwa

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Święta Siostra Faustyna - fragment z Dzienniczka

1. Nasz kościół jest otwarty w piątki o godz. 15.00, aby każdy mógł w Godzinie Miłosierdzia odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj w naszej parafii wspominamy bł. o. Alfonsa Marię Mazurka. Chciałbym bardzo, aby druga niedziela miesiąca września w naszej wspólnocie była dniem Jemu poświęconym. Po każdej Mszy św. będzie możliwość adoracji Jego relikwii.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na budowę kościoła: z Trzcińca bezimiennie: 100 i 200 zł., z Wandzinu – 100 zł. i z Wólki Rokickiej – 100 zł.

4. W środę wypada 13 września. W związku z tym Msza św. będzie o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszam.

5. W najbliższym czasie będziemy wycinać drzewo na dach naszej świątyni. Jeśli ktoś chciałby jeszcze ofiarować jakieś drzewa, to zapraszam do zakrystii. Serdecznie dziękuję rodzinom, które już zdeklarowały gotowość oddania drzewa. Wszystkie formalności związane z wycinką, jak również samo wycinanie będzie załatwiane przez parafię.

6. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.

7. W tym tygodniu wypadają: w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej, a w sobotę – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.

8. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła p. Tomaszewskich, p. Piotrowskich, p. Kruków, p. Całków i p. Dominów. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

9. W minionym tygodniu Bóg powołał z naszej parafialnej wspólnoty Tadeusza Reszkę. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Projekt Kościoła

Porządek Mszy Św.

Dni powszednie:

poniedziałek, piątek i sobota - 18.00

wtorek, środa i czwartek - 7.00

Niedziela: 7.30 ,10.30 i 12.00

Kaplica w Wólce Rokickiej: 9.00 

Sakrament pokuty

codziennie

15 minut przed Mszą Św.

Informacje o parafii

Dane adresowe:

Łucka Kolonia 147

21-100 Lubartów

tel. 601 41 41 30

mail: k.krzyszczak@diecezja.lublin.pl

Numer rachunku bankowego:

63 8707 0006 0005 6036 2000 0001

 

 

Warto odwiedzić

ŚDM 2016              

Archidiecezja Lubelska

Stolica Apostolska

Mateusz

Opoka

MIŁOSIERNI JAK OJCIEC

pielgrzymka

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

czynna w dniach:

poniedziałek - sobota

 po Mszy Świętej