1. Nasz kościół jest otwarty w piątki o godz. 15.00, aby każdy mógł w Godzinie Miłosierdzia odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć we wspólnej modlitwie, to zachęcam do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w domu o godz. 15.00, aby w ten sposób łączyć się duchowo z osobami, które modlą się w kościele.

2. Dzisiejsza niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

3. W dniu dzisiejszym, po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. We środę, po Mszy św. o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

5. W czwartek zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji chorych, która będzie połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych z racji wspomnienia NMP z Lourdes.

6. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, a więc najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św., z obrzędem posypania głów popiołem, w tym dniu będą o godz. 7.00 i 17.00 w kościele parafialnym, a w kaplicy o godz. 15.30.
Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły - ilościowy i jakościowy, czyli maksymalnie trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Nie wolno w tym dniu spożywać żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego z wyjątkiem ryb.

7. W okresie Wielkiego Postu wszyscy katolicy są zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach i do zachowania postawy pokutnej. Proszę też pamiętać, w miarę możliwości, o dobrych uczynkach, którymi są; modlitwa, post i jałmużna.

8. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwa wielkopostnych:
 - Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 17.00, a po niej Msza św. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.
 - Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po Mszach św. o godz. 12.00.

9. We sobotę zapraszam do sprzątania kościoła następujące rodziny: p. Burków, p. Wasaków, p. Matyjaszczyków, p. Zarzyckich i p. Borzęckich. Godzinę sprzątania proszę uzgodnić z Panem Czesławem dzień wcześniej (telefon: 81 723 88 27).

Zapowiedzi przedślubne:
1. Adam Wysok, kawaler z Trzcińca, par. tut. i Paulina Marta Jedut, panna z Lubartowa, par. MBNP. Zapowiedź II.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.