zb18„Niemowlę leżące w ubóstwie żłóbka: oto znak Boga. Mijają wieki i tysiąclecia, ale znak pozostaje i jest wymowny również dla nas, mężczyzn i kobiet trzeciego tysiąclecia. Jest to znak nadziei dla całej rodziny ludzkiej; znak pokoju dla tych, którzy cierpią z powodu wszelkiego rodzaju konfliktów; znak wolności dla biednych i uciśnionych; znak miłosierdzia dla tych, którzy zamknięci są w błędnym kole grzechu; znak miłości i pocieszenia dla każdego, kto czuje się samotny i opuszczony”

Jan Paweł II, z homilii podczas Pasterki A. D. 2002

Boże Narodzenie - wszyscy czekamy na te Święta z drżeniem serca. Pełni nadziei składamy sobie życzenia. Niech słowa Świętego Jana Pawła II, który mówił, że Boże Narodzenie jest „znakiem nadziei, pokoju, wolności, miłosierdzia, miłości i pocieszenia” znajdą spełnienie w Waszych rodzinach, a Nowy Rok 2019 niech będzie wypełniony obecnością Jednorodzonego i Jego Matki Maryi w Waszym życiu.

ks. Krzysztof Krzyszczak

ŚDM 2016